SON DAKİKA

Diyadin'in Yeni Kaymakamı Mustafa Karalı Görevine Başladı

16 Mart, 2022 05:07 Güncelleme: 16 Mart, 2022 05:07 Diyadin'in Yeni Kaymakamı Mustafa Karalı Görevine Başladı

İçişleri Bakanlığı'nın 09.03.2022 tarihli onayı ile Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliğine atanan Mustafa Karali, ilçeye gelerek görevine başladı.

İlçedeki görevine başlayan Kaymakam Karali'yi, hükümet konağı bahçesinde ilçe protokolü karşıladı. Daha sonra kaymakamlık toplantı salonunda tanışma toplantısı gerçekleştiren Kaymakam Karali, kurum müdürleri ile sohbet ederek ilçemiz hakkında bilgi aldı.

Mustafa Karali kimdir?

1991 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğan Karali, İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Halen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kamu yönetimi bilim dalında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Mesleki Kariyeri

2015 yılında Rize Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. Sırasıyla Rize-Pazar ve Trabzon-Sürmene’de kaymakam refikliği, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda teftiş stajı ve Sinop-Türkeli, Sinop-Ayancık, Trabzon-Düzköy ve Gümüşhane-Torul’da kaymakam vekilliği, Tokat-Artova kaymakamı ve en son Erzurum Çat Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ nün 09.03.2022 tarihli onayı ile Diyadin Kaymakam V. / Belediye Başkan V. olarak 15.03.2022 tarihinde görevine başlamıştır.

Yorum Ekle