SON DAKİKA

DİN BİR SEN İl Başkanından ZULME KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

. 19 Şubat, 2024 09:57 Güncelleme: 19 Şubat, 2024 11:04 DİN BİR SEN İl Başkanından ZULME KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

İslam dini birlik beraberlik dinidir. bugün geldiğimiz nokta ya bakılırsa kopan bir tespih taneleri gibi etrafa dağılıp saçılmışız. Biz Müslümanlar maalesef öyle dağılıp gitmişiz ki birlik beraberliğimizden zerre kadar eser kalmamış param parça olmuşuz. Hal böyle iken hala ders almıyoruz ve kendimizi silkeleyip tefekkür etmiyoruz neden bu hale geldik düşünmüyoruz. Artık birlik ve beraberliğin zamanı gelmedi mi, Mevlana’nın bir sözünü hatırlamak ve hatırlatmak istiyorum. Sevgi acıyı tatlıya, toprağı altına, hastalığı şifaya, zindanı saraya, belayı nimete ve kahrı rahmete dönüştürür..

Kardeşlerim !

Öyleyse gelin önce bizler bir birimizi sevelim sayalım Müslüman olarak yaşayalım dimdik ayakta duralım saygı ve hoşgörü içinde birliğimizi yeniden inşa edelim ve ilke olarak da, Kur.an ve sünneti seniye doğrultusunda hayatımıza çeki düzen verelim. O  zaman hiçbir güç bizi yenemeyecektir, Dikkat edelim dünyada ve ahirette hüsrana sürükleyecek olan düşmanın tuzağına sakın aldanmayalım. Her zamanki gibi İslam’ın sesine kulak verelim. Bir güneş olarak doğan İslamiyet renkleri ve dilleri ayrı olan toplulukları etrafında birleştirmiştir. İslam’ın bir anlamı ise barıştır. Bizim dinimiz barış dinidir küfre karşı yek vucud olalım, bir millet bir topluluk en başta huzur ve mutluca yaşamak istiyorsa birlik beraberlik düzenini sağlamalıdır Kur'an ve sünnet ışığında bir olacaktır. Allah c.c. bir ayeti kerimede mealen şöyle buyurmaktadır, {Şüphesiz mü'minler birbiri ile kardeştirler, öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’tan sakının ki size acısın.

Ayrılık fitnecilik fesatçılık ancak kâfir ve özellikle münafıkların işidir, münafıklara da aldanmayalım. Kur’an’ın şu ayetine ve Allah’ın emrine kulak verelim…{Yeryüzünde bozgunculuk isteme, doğrusu Allah bozguncuları sevmez.

İki cihan güneşi olan Hz. Resulullah {sav} bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurur... {Amellerin en faziletlisi Allah için sevmek ve Allah için buğz etmektir...

Maalesef üzülerek ifade edelim ki, bu günün Müslümanları gaflet uykusunda  Nasıl içimiz rahat?  Müslümanlık sadece dil ile mi eğer dil ile ise yüzde kaç Müslüman’ız? Bunu ölçelim, ölçtüğümüz takdirde eminim eksilere düşeriz, bırakın yüzdesini Müslüman ülkeleri kan ağlıyor ve bizler keyif çatıyoruz, yanı başımızda cenazeler ve bizler seyirci kalıyoruz. Bu mu Müslümanlık?  Bu mu ümmet bilinci? Müslümanlar ne zamana kadar ezilecekler? Şunu da biliyoruz dünya kâfir için cennet, Müslümanlar için de cehennem. Ahiret Müslüman için cennet, kâfir için de cehennemdir. Bu Müslümanlar ne zaman gaflet uykusundan uyanacaklar? 

Şeyh Ahmet Yasin’in sözünü hatırlatmadan geçemeyeceğim. “Allah’ım ümmetin suskunluğunu sana şikâyet ediyorum…”

Yarabbi ümmet bilinci ve birlik beraberlik kardeşliği bize yaşat. 

DİN BİR SEN AĞRI il başkanı 

(ağrılı hafız cesim)

Cesim AŞANTUĞRUL

Yorum Ekle