SON DAKİKA

D.N.A.K KADINA ŞİDDETE HAYIR TIRMANIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

20 Ekim, 2022 06:36 Güncelleme: 20 Ekim, 2022 06:36 D.N.A.K KADINA ŞİDDETE HAYIR TIRMANIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

09-19- Ekim 2022 tarihlerinde KADINA ŞİDDETE HAYIR zirve tırmanışları çerçevesinde D.N.A.K (Doğubayazıt Nuh’un Gemisi Arama Kurtarma Derneği) organize ettiği; Ağrı Dağı, Süphan Dağı ve Nemrut Krater’e yapılan tırmanış ve seyahatler ücretsiz olarak tamamlanmış oldu. 

Sadece kadınların tırmanışa katıldığı programa 3 zirvede kadına şiddete hayır denildi.

D.N.A.K (Doğubayazıt Nuh’un Gemisi Arama Kurtarma Derneği) Başkanı Ahmet Ertuğrul (PARAŞUT AHMET) yaptığı açıklamada; Zirveler bizim sözümüzdür. Zirve defterlerine sizlerin isim ve imzaları yazıldı. Bu kez zirvelere kadın şiddetine hayır yazdık. Türkiye'nin zirvesinden, Avrupa'nın zirvesine en yüksek zirvelere sizleri götürdük.

3 zirve (Süphan-Nemrut-Ağrı Dağları Zirve) Kadınlar ile gerçekleştirdiğimiz ‘Kadına Şiddete Hayır’ başlıklı projemiz de başarı gerçekleştirmenin gururu içerisindeyiz, 12 Ekim sabahı gece yürüyüşü ile sabah güneşin doğuşu Süphan zirvesi tamamlandı ve 13 Ekim Doğubayazıt 14 Ekim Ağrı dağı zirve tırmanışı da başlanıldı, 3200 kampı ilk gün ve ikinci gün 3200 kampında grup kamp yaptı ve 3 gün 4200 kampı tırmanışı gerçekleşti ve gece zirve tırmanışına başlandı ve yoğun sis ve fırtına hava şartları nedeni ile tüm grup  4700 - 4850 metrelerde dönüş kararı aldı, Sağlıklı bir şekilde 3209 kampına geri dönüş yapıldı ve 18 Ekim itibarı ile grup Doğubayazıt PARAŞUT TATİL KÖYÜ HOTELİNE geldi, Toplam katılımcı sayımız 58 kadın oldu, Ben ve ekibim gönüllü dağcılarımızı zirveye çıkarmayı başardık. Bu hepimizin başarısıdır. Amacımız dağcılık turizmini daha çok bölgemize kazandırmaktır” dedi.

Konu hakkında memnuniyetlerini dile getiren dağcılar, “Bizler Türkiye’nin farklı illerinden toplanarak geldik,  zirveye ulaşmayı başardık. Dağcılık sporu muhteşemdir, Dağcılık sporunda zirveye ulaştığımızda, rüzgarın sesini dinlediğimizde, bir kuşun süzülüşünü izlediğimizde,  ‘başardık’ diye kendi kendimize mırıldandığımızda içimizde tarifsiz bir huzur ve kocaman mutluluk hisettik. İnsanların doğayla içiçe yaşayarak onu koruması en büyük güzelliktir. Bu vesile ile bizleri onurlandıran DENAK) PARAŞÜT NUH ARARAT TURİZM'e şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştular.


Yorum Ekle