SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Faizi tek haneye indik, enflasyon da inecek"

27 Kasım, 2022 11:41 Güncelleme: 27 Kasım, 2022 11:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Faizi tek haneye indik, enflasyon da inecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizin tek haneye indirildiğini anımsatarak enflasyonun da aynı şekilde ineceğini vurguladı.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde partisinin Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, enflasyonla ilgili mesajını yineledi.   

َFaizde tek haneli rakamlara inileceğini söylediğini hatırlatan Erdoğan, "Faizde tek haneliye indik mi, indik. Hadi bakalım şimdi bunu neyle izah edeceksiniz? Ve bundan sonra da bu böyle devam edecek. İşte 'Enflasyon şöyle böyle...' Merak etmeyin o da inecek. Bizim için önce faizdi ve faizi bu noktada tek haneye indirdik. Şimdi buradan yatırımcılara sesleniyorum, diyorum ki 'Bak hep size söyledim, gelin başta kamu bankaları olmak üzere size, ama dikkat, yatırım kredisi vermede kamu bankaları var. Ve yatırım kredisiyle hedefimiz nedir? Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme. Dünyada en hızlı büyüyen ülkeler arasına ülkemizi sokacağız. Durmak yok, yola devam bu kadar." dedi. 

Yorum Ekle