SON DAKİKA

Çıldır Gölü'nde köpük istilası

Kars Çıldır gölünde geçtiğimiz yıl yapılan iskele inşaatından kalan köpük straforlar göl yüzeyine dağıldı. 30 Mayıs, 2019 02:50 Güncelleme: 30 Mayıs, 2019 02:50 Çıldır Gölü'nde köpük istilası

Kars Çıldır gölü üzerine geçtiğimiz yıl yapılan iskele inşaatından kalan köpükler, kış ayının bitmesi ve karların erimesi ile beraber gün yüzüne çıktı. Güneşin ve rüzgârın da etkisi ile ufalanan köpükler göl yüzeyine dağıldı. Çevrede yaşayan vatandaşlar ise bu durumun göl içerisindeki canlılara ve doğaya zarar verdiğini belirterek tepkisini dile getirdi.

Bölgedeki vatandaşlar, göl içerisinde yaşayan bir balığın bu köpükler ve içerisinde bulunan kimyasallar yüzünden ölmelerinden endişe ederek; “Bu bölgeye iskelelerin yapılması güzel bir şey tabiiki de. Fakat iskelelerin yapıldığı bölgenin aynı şekilde temizliği de yapılsaydı bugün bu manzara ile karşılaşmak zorunda kalmazdık. Biran önce yetkililerin bu konuda önlem almalarını rica ediyoruz. Bölgedeki ekolojik hayatın devamı için gereken önlemlerin fevri bir şekilde alınması gerekiyor.” dedi.

 

 

 


Yorum Ekle