SON DAKİKA

Bügün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü!

10 Ocak, 2021 09:31 Güncelleme: 10 Ocak, 2021 09:31 Bügün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü!

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hamza Salman ; Vatandaşların ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensubu arkadaşlarımın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. dedi

 

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla vatandaş arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

 

Haberleri doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan basınımızın, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı bulunmaktadır.

 

Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen gazeteler, yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri önemli faydalar sağlamaktadır.

 

Gece, gündüz demeden, zor şartlar altında fedakarca görev yapan değerli basın mensubları,  ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi,  kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenmesinde önem katkıları bulunmaktadır.

 

Yazı İşleri Müdürü Salman "Ülkemizin her köşesinde kamuoyu yararına özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basın mensubu arkadaşlarımın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2021 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; bu işe emek ve gönül veren tüm basın mensubu arkadaşlarımın sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor,  ebediyete intikal eden değerli gazeteci büyüklerimizi rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’müzü kutluyorum!" dedi.  

Yorum Ekle