SON DAKİKA

"Bir Sınıf Bir Koli" Projesi Kapsamında Hazırlanan İyilik Kolileri İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaşıyor

12 Nisan, 2022 12:27 Güncelleme: 12 Nisan, 2022 12:27 "Bir Sınıf Bir Koli" Projesi Kapsamında Hazırlanan İyilik Kolileri İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaşıyor

Vali Osman Varol, Ağrı Valiliği koordinesinde hayata geçirilen "Bir Sınıf Bir Koli" projesi kapsamında Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programa katıldı.

Programa; Vali Dr. Osman Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, öğretmenler ve basın mensupları katıldı.

Vali Dr. Osman Varol tarafından mart ayında imzalanan protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesinin iş birliğinde hayata geçirilen "Bir Sınıf Bir Koli" projesi kapsamında, Ramazan ayında okullarda hazırlanan iyilik kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya başladı.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Devletin, sivil toplum kuruluşlarının ve yerel yöneticilerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara normal zamanlarda da Ramazan ayında da çeşitli şekillerde yardımda bulunduğunu, hayata geçirilen bu projede çocukların da bu yardım kervanına katılmalarının ve erken yaşlarda dayanışmanın önemini anlamalarının amaçlandığını belirten Vali Varol: “Dayanışmaya çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde çocuklarımızı bu duygulara ve değerlerimize yönlendirmek amacıyla hayata geçirilen çok anlamlı ve kıymetli bir proje dolayısıyla bir aradayız. Proje kapsamında ilimiz genelinde halihazırda oluşturulan 2 bin 610 yardım kolisinin Ramazan ayının sonuna kadar 3 bin 500’e ulaşılması bekleniyor. Başından beri destekçisi olduğumuz projeyi uygulayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesi yetkilileri nezdinde tüm personele ve gönüllülere teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi. 

Her kolide bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin bulunduğunu vurgulayan Vali Varol, bir yardım kolisini de kendisi hazırladı.

Ramazan ayının bereketini ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşmak ve gönül köprüsü oluşturmak için başlatılan proje kapsamında Ağrı merkezi ve tüm ilçelerindeki okullara Kızılay Ağrı Şubesi tarafından boş koliler bırakıldı. Kızılay Ağrı Şubesinin oluşturduğu liste doğrultusunda öğretmenlerin rehberliğinde; gönüllü öğrenci, öğretmen ve velilerin evlerinden getirdikleri gıda ürünleriyle koliler dolduruldu. Düzenlenen programda Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunun iyilik kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesi gönüllülerine teslim edildi.

Yorum Ekle