SON DAKİKA

Belediye İlaçlama Yapmıyormu?

16 Haziran, 2021 20:54 Güncelleme: 16 Haziran, 2021 20:54 Belediye İlaçlama Yapmıyormu?

Doğubayazıt’ta havaların ısınması ve sıcaklık değerlerinin yükselmesinden sonra kentte Karasinekler ve sivrisinekler vatandaşları rahatsız etmeye başladı.

Belediyenin ilaçlama çalışmalarına başlamaması tepki çekerken, gece uyuyamadıklarını belirten, vatandaşlar acilen çözüm bulunmasını istiyor.

VATANDAŞLAR DURUMA TEPKİLİ

Doğubayazıt'ta hava sıcaklığının artmasından sonra sivrisinek ve karasinekler vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Bazı mahalle ve sokaklarda sivrisinek ve karasineklerden geçilmezken, vatandaşlar bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Sivrisineklerin artmasını, ilaçlama yapılmamasına bağlayan vatandaşlar, belediyeye tepki gösteriyor. 

Belediyenin bu soruna karşı önceden tedbir almamasına ve hazırlık yapmamasına tepki gösteren vatandaşlar, bu yüzden çocukların hastalandığını dile getiriyor. Hava sıcaklıkları nedeniyle balkon kapılarını ya da pencereleri açık bırakan vatandaşların  evlerine karasinek ve sivri sinekler dayanıyor.

“BELEDİYE DAHA ÖNCE TEDBİR ALMALIYDI”

Birçok mahallede vatandaşlar  henüz bu yaz sinek ilaçlama aracını görmediklerini  belirterek belediyeye sitem etti. Sıcak havaların artmasıyla birlikte sinek ve sivrisineklerin artmasından rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, bu durumun belediyenin yeterli ilaçlama yapmamasından kaynaklandığını savundu. Vatandaşlar hem kent merkezinde hem de kırsal alanda, sivrisineklerden ve diğer haşerelerden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Belediyenin bir an önce soruna çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar, “Daha önce tedbir alınması gerekiyordu. Sivrisinek ve kara sinekler hayatı zehir ediyor. Çocuklar buna bağlı olarak hastalanıyor. Bir an önce çözüm üretilerek ilaçlama yapılmalı” ifadelerini kullandılar.

Yorum Ekle