SON DAKİKA

BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ ACAR’DAN BAYRAM MESAJI

20 Nisan, 2023 17:56 Güncelleme: 20 Nisan, 2023 17:56 BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ ACAR’DAN BAYRAM MESAJI

Doğubayazıt’lıların Bayramı'nı kutlayan Başkan Yıldız Acar, bayramların; iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu söyledi.

            Bayramların dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunun kuvvetlenmesine vesile olduğunu söyleyen Başkan Yıldız Acar mesajında şu ifadelere yer verdi; 

“Paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı, kırgınlık ve dargınlıkların son bulduğu, dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı bir Bayrama daha ulaşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşamaktayız.

            Bayram günlerinde, aile büyüklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmek, bayramı bayram yapan en önemli değerlerdendir

               Bayramlar, aile fertlerinin, akraba ve arkadaşların bir araya geldiği, hasret giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini geliştiren özel günlerdir. 

Sevinmek kadar sevindirmenin de önemli olduğu dini bayramlarda, yardımlaşma ve dayanışmanın gereği olarak yaşlılarımızın, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizlerin hatırlanması, desteklenmesi ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşehrilerimin Bayramını içtenlikle kutluyorum…”

Yıldız ACAR / Doğubayazıt Belediye Başkanı

Yorum Ekle