SON DAKİKA

Belediye, Antalya Manavgat'taki Yangına Sessiz Kalmadı

02 Ağustos, 2021 08:24 Güncelleme: 02 Ağustos, 2021 08:24 Belediye, Antalya Manavgat'taki Yangına Sessiz Kalmadı

Doğubayazıt Belediyesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde farklı noktalarda çıkan orman yangınları sebebi ile görev alacak 1 adet Arazöz ve 2 personel görevlendirdi.

Doğubayazıt Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait 1 Arazöz ve 2 personeli ile Manavgat’taki yangınlara müdahale için görev almak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkanı Yıldız Acar;‘’Ülkenin Doğusundan Batısına, kardeşliğin hâkim olduğu bu coğrafyada, maalesef üzücü olaylara tanık oluyoruz. Özellikle son yıllarda yaşanan kuraklığın doğaya verdiği zararın yanı sıra, bu denli orman yangınları ile yeşil alanlar bir bir yok oluyor. Bizde Güneşin ilk doğduğu, medeniyetler ve turizm cenneti olan güzel şehrimizden, Doğubayazıt Belediyesi olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışacağız. Doğubayazıt Halkı olarak bu konularda hassas ve bir o kadarda duyarlıyız. Ayrıca Konya’da yüzlerce kişinin bir aileye saldırısı sonrası 7 kişinin hayatına mal olan ve evlerinin ateşe verilmesine sessiz kalmıyor ve şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu vahşette ve doğa felaketi nedeni ile Hayatlarını kaybedenlere şahsım ve Halkım adına Allah’tan Rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum’’ dedi.

Yorum Ekle