SON DAKİKA

BAŞKANLIK MÜŞAVİRİ GÖKÇEBAY: TOPLUMUMUZ DİYANETE GÜVENİR

07 Mart, 2022 16:36 Güncelleme: 07 Mart, 2022 16:36 BAŞKANLIK MÜŞAVİRİ GÖKÇEBAY: TOPLUMUMUZ DİYANETE GÜVENİR

Ağrı İl Müftülüğü personele yönelik “Zekat Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde zekat konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekat bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla "Zekat Bilgilendirme Toplantıları" düzenleniyor.

Bu kapsamda Ağrı İl Müftülüğü tarafından  İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Özcan Gökçebay konuşmacı olarak katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Ağrı İl Müftü Vekili Murat Sarı, zekat ibadetinin önemine dikkat çekerek “Diğer ibadetlerde olduğu gibi Zekat ibadeti konusunda da halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek bizlerin görevidir.” dedi.

Başkanlık Müşaviri Gökçebay, Başkanlığın zekat hizmetleri hakkında katılımcılara bilgi vererek şöyle konuştu, “ Diyanet İşleri Başkanlığımız güvenilir bir kurumdur. Toplumumuz diyanete güvenir. Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet politikasında insanları dışlama, ötekileştirme yoktur. Biz insanları kucaklayan, her kesime hitap eden, bütünleştirici ve birlik beraberliği sağlayıcı bir tarzla hizmet yürütürüz. Dolayısıyla herkes bizim muhatabımızdır. Başkanlığımızın zekat konusunda titizlikle yürütülen çalışmaları var. Bizler yürütülen çalışmaları hakkıyla anlattığımızda vatandaşımızın teveccühünü hepimiz göreceğiz. Bizler bu hayra çağırma yolculuğunun birer neferiyiz. İnşallah temel misyonumuzda bu olacaktır.”

Konferans, Müftü Vekili Sarı ve İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı’nın, Gökçebay’ a 'İshak Paşa Sarayı' tablosu hediye etmesiyle sona erdi.

Yorum Ekle