SON DAKİKA

BAŞKAN YILDIZ ACAR, DOĞUBAYAZIT FUTBOL KULÜBÜ'NE 3 MİLYON TL DESTEĞİ AÇIKLADI

. 14 Ocak, 2024 08:54 Güncelleme: 14 Ocak, 2024 09:25 BAŞKAN YILDIZ ACAR, DOĞUBAYAZIT FUTBOL KULÜBÜ'NE 3 MİLYON TL DESTEĞİ AÇIKLADI

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, Doğubayazıt Futbol Kulübü'nün lider olarak tamamladığı devre arasında, futbol kulübüne olan desteğini artırmak adına BC Group ile bir araya geldi. 

Doğubayazıt Belediye Meclisi'nde grubu bulunan HDP meclis üyeleri AK Parti meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyeleri tarafından Meclise sunulan 3 milyon TL ek ödenek mecliste bulunan tüm üyelerin kabulü ile Doğubayazıt spora 3 milyon TL ödenek mecliste kabul edildi.

  AK Parti belediye meclis üyesi ve grup başkanı Sıddık Söyler tarafında verilen sözlü önergede 3 milyon TL sadece Doğubayazıt futbol kulübüne aktarılması hakkında meclise sözlü önerge sundu.

Başkan Acar, belediye meclisi tarafından alınan kararla, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Doğubayazıt FK'ya 3 milyon TL bütçe aktaracaklarını açıkladı.

Başkan Acar, konuşmasında, "Doğubayazıt Belediyesi olarak, kurucusu olduğumuz Doğubayazıt Futbol Kulübü'nü ve BC Group işbirliğimizi her zaman ön planda tuttuk. Birinci devreyi lider tamamladığımız bu dönemde, takımımıza destek olmak adına meclis kararıyla 3 milyon TL bütçe ayırdık. Bu, kulübümüzü daha da güçlendirecek ve başarıya ulaşmalarını destekleyecektir. Bu haberimizi öncelikle taraftarlarımıza, halkımıza ve basına sevgi ve saygıyla duyuruyoruz" dedi.

Başkan Acar'ın bu hamlesi, sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan belediye başkanlığı sürecinde, yerel futbol kulübüne olan bağlılığını ve destek politikasını bir kez daha vurguluyor.

Yorum Ekle
Etiketler