SON DAKİKA

Başkan Yardımcısı Dinç: Kaybedecek hiçbir gencimiz yok

08 Mayıs, 2023 14:14 Güncelleme: 08 Mayıs, 2023 14:14 Başkan Yardımcısı Dinç: Kaybedecek hiçbir gencimiz yok

Ağrı İl Müftülüğünce düzenlenen etkinliklere katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, "Bu çocuklar bizim çocuklarımız, kaybedecek hiçbir gencimiz yok. Kaybettiğimiz her gencin vebali üzerimizdedir." dedi.

İyilik Buluşmaları kapsamında Ağrı'ya konuk olan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, bir dizi etkinliğe katıldı.

Başkan Yardımcısı Dinç, Ağrı İl Müftülüğü organizesinde deprezede aileler başta olmak üzere TDV gönüllüleri, üniversiteli gençler, STK temsilcileri, kanaat önderleri, din görevlileri ve vatandaşlarla buluştu.

Yerel medyanın da konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Dinç, "İslam çerçevesinde hareket ederek rızayı bariye nasıl nail olabiliriz derdinde olmalıyız. Bu da ancak zihin ve nesil inşasıyla olur. Bununda yolu eğitimle olur. Kur'an'ın öğretileri ve Efendimizin hayatı bizim için en güzel eğitimdir. Sen, ben diyerek enerjimizi kaybetmeden bu milletin bu ümmetin evlatlarına neler yapabiliriz, bunun gayretinde olmalıyız. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, kaybedecek hiçbir gencimiz yok. Kaybettiğimiz her gencin vebali üzerimizde. Biz bunu ne kadar kendimize dert edersek Cenabıhak o kadar yolunuzu açacaktır. Rabbim istikamet üzerinde daha ileriye gitmeyi bizlere nasip etsin." diye  konuştu.

Programlarda Dinç'e, Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük ve Iğdır İl Müftüsü İrfan Açık eşlik etti.

Yorum Ekle