SON DAKİKA

Başkan Savcı Sayan’ın Ağrı Çadır Kent Projesi Tamamlandı

28 Şubat, 2023 12:20 Güncelleme: 28 Şubat, 2023 12:20 Başkan Savcı Sayan’ın Ağrı Çadır Kent Projesi Tamamlandı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın girişimleri sonrasında hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen çadırların kurulumu “Halkın Hizmetkârları” grubu tarafından tamamlandı.

Kahramanmaraş merkezde kurulan Ağrı Çadır Kent’te yetkililer tarafından yönlendiren depremzedeler konaklayacak.

Ağrı Belediyesi ekipleri tarafından Kahramanmaraş Merkez’de hayata geçirilmesi planlanan çadır kentte çalışmalar tamamladı.

Depremzede vatandaşlar için tüm ihtiyaçların karşılanacağı bir alan oluşturan Ağrı Belediyesi “Halkın Hizmetkârları Grubu” bölgede banyo ve tuvalet alanlarını da hizmete açacak. 

Bölgeye kurulan çadırlar sıcak ve soğuk havayı geçirmeyen, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık sağlayan çadırlardan oluşuyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan şu ifadeleri kullandı; “Kahramanmaraş’dayız büyük deprem sonrasında burası da çok etkilenmişti. 

Bizde depremin ilk gününden itibaren Ağrı ekibi olarak çalışmalara başladık, diğer illerde de çalıştık daha sonrasında Genel Merkez bizi Kahramanmaraş’ta görevlendirdi. 

Ağrılı iş insanlarının gönderdiği başta Şinasi Ünsal beyin gönderdiği çadırları bu alana kurduk. Hayırsever iş insanlarımız hala çadır göndermekte onlarla birlikte Ağrı Çadır Kenti kurduk. 

Gücümüzün yettiği kadar Kahramanmaraşlı kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. 

İsterdik ki imkanlarımız çok daha büyük olsun çok daha güzel imkanlar sağlayalım ama elimizden ne geliyorsa samimi bir şekilde kardeşleri olarak Ağrılılar adına burada çalışma yapıyoruz. 

Allah katkı yapanların hayrını kabul etsin. Allah herkesten razı olsun. 

Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Burada Ağrı her zamanki gibi kardeşliğini gösteriyor. “

Yorum Ekle