SON DAKİKA

Başkan Acar Vatandaşların en mutlu günlerine ortak oluyor

09 Temmuz, 2023 08:11 Güncelleme: 09 Temmuz, 2023 08:11 Başkan Acar Vatandaşların en mutlu günlerine ortak oluyor

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, mutlu ve huzurlu bir yaşam ile dünya evine giren vatandaşların en mutlu günlerine ortak oluyor.

Halkın en acı gününde ve mutluluklarında yalnız bırakmayan Başkan Acar, gelecek planı kuran ve yeni bir yaşam  sürmek amacıyla evlenen gençlerin düğün ve nikah törenlerine katılarak en önemli günlerinin hikâyelerinde büyük yer alıyor.

Evliliğin en temelinde anlaşılmak, önemsenmek, birine ait olmak, sevgi ihtiyacı, kabul görme ihtiyacı, başkası tarafında merak edilme, saygı ve sevilme gibi kavramların çok önemli olduğunu  vurgulayan Acar, henüz yeni bir hayat kuran gençlerimize nasihat ve temenniler de bulunuyor. 

Başkan Acar; "Özellikle çekirdek ailenin saygı ve sevgi üzerine kurulması çok önemli. Bununla birlikte Dini, hukuki ve toplumsal kanunlarla  medeni bir şekilde hayatlarını birleştiren çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Fakat son dönemde evlilikler pamuk ipliğine bağlı gibi. Kendi örf ve âdetlerimize uygun bir şekilde dünya evine girmek ve kültürel yapımıza uygun  çocuklar yetiştirmek için gayret etmeliyiz. Gençlerimiz büyüklerimizi örnek alarak saygı ve sevgiyi kaybetmemeli, toplumsal yaşamın farkına varmalı. Tekrardan yeni kurulacak olan aile kavramının henüz başında olan ciftlerimize mutluluklar dilerim" dedi.

Yorum Ekle