SON DAKİKA

Babacan’dan ‘fatura’ tepkisi: Koskoca ülke Survivor setine döndü

25 Ocak, 2022 08:41 Güncelleme: 25 Ocak, 2022 08:41 Babacan’dan ‘fatura’ tepkisi: Koskoca ülke Survivor setine döndü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabı üzerinden yurttaşların elektrik ve doğal gaz faturalarını alıntılayarak, “Koskoca ülke Survivor setine döndü” ifadelerine yer verdi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla elektrik ve doğal gaz faturalarına gelen zamlara tepki gösterdi.

‘BU PAHALILIĞA ALIŞMAYACAĞIZ’

Vatandaşların sosyal medyada paylaştığı faturaları okuyan Babacan şu mesajları paylaştı:
“Bugün sosyal medyada faturalarını paylaşan vatandaşlarımızı okuyorum. Bu ay gelen faturalar bu ülkenin normali olamaz. Bu pahalılığa alışmayacağız.‬ İpe sapa gelmez teorilerini dayatarak başımıza döviz kuru krizini kim açtıysa, enerji politikasında kim çuvalladıysa, bu anormal artışların sorumlusu da odur.”

‘YENİ DOĞAN BEBEKLER BİLE BU KÖTÜ YÖNETİMİN BEDELİNİ ÖDÜYOR’

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan vatandaş Ayşe D.’nin sözlerini paylaşan Babacan,
“Doğalgaz faturası 250 liradan 1000 liraya çıkan Ayşe Hanım’ın sözleri iç parçalıyor: ‘Bir bebeğimiz dünyaya geldi ve doğal olarak doğalgazı biraz açmak zorunda kaldık. Gerçek anlamda ısınsak ne olacaktı düşünemiyoruz’. Yeni doğan bebekler bile bu kötü yönetimin bedelini ödüyor.” ifadelerini kullandı.

‘KOSKOCA ÜLKE SURVİVOR SETİNE DÖNDÜ’

Babacan, işletmesine geçen ay 300 TL, bu ay 740 TL elektrik faturası geldiğini paylaşan bir vatandaşı “Gelecek ay ne olacağı meçhul. İnsanlar geçinemiyor, aileler dağılıyor, ocaklar sönüyor. Ülkenin gündemi bu olmalı” sözlerini ise, “Geçmiş olsun. Koskoca ülke Survivor setine döndü. Hayatta kalmaya çalışanların ülkesi olduk” diye yanıtladı.

‘ERDOĞAN EN SON KAÇ YIL ÖNCE BİR FATURA GÖRDÜ?’

Babacan, aralık ayında 222 TL, ocak ayında 414 TL elektrik faturası geldiğini söyleyen bir vatandaşa da şu sözlerle karşılık verdi:
“Sayın Erdoğan, hiç olmazsa eve girip çıkarken halkın yaşadığı bu zorlukları duyabilirdi. Ama o kendisini Beştepe’de izole etti. Tek bir komşusu bile yok. En son kaç yıl önce bir elektrik veya doğalgaz faturası gördü acaba?”

‘SOSYAL MEDYADAKİ FERYADINI OKUSA DA ÖĞRENSE’

“Geçen ay 444 TL gelen faturayı ödeyemezken bu ay gelen bin 500 TL faturayı nasıl ödeyeceğim? Evde engelli evladım var” diyen bir vatandaşın mesajını alıntılayan Babacan,
“Çarşıya inip esnafı dükkânında ziyaret edemeyen Cumhurbaşkanı, bari vatandaşın sosyal medyadaki feryadını okusa da öğrense. Millet ile esnafı karşı karşıya getireceğine, şapkasını önüne koysa” ifadelerine yer verdi.

‘KARADENİZ’DE KEŞFETTİK’ DEDİKLERİ DOĞALGAZ NE OLDU?’

Babacan ayrıca BOTAŞ’ın sanayi ve santrallerde doğalgaz kısıtlaması talimatını şu sözlerle eleştirdi:
“Bunlar hep otoriter ittifakın ülkemize yıktığı acı sonuçlar. Sanayinin doğalgazını kısmak, elektrik santrallerine daha az gaz vererek elektrik kesintilerine neden olmak, üretimi ve ihracatı azaltacaktır. ‘Karadeniz’de keşfettik’ dedikleri doğalgaz ne oldu? Haberi olan var mı?”

Yorum Ekle