SON DAKİKA

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Kapsamında Ağrı Mesleki Eğitim Sergisi Açıldı

10 Haziran, 2022 16:16 Güncelleme: 10 Haziran, 2022 16:16 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Kapsamında Ağrı Mesleki Eğitim Sergisi Açıldı

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında hazırlanan Ağrı Mesleki Eğitim Sergisi’nin açılış programına katıldı.

Avrupa Komisyonu tarafından 2016 yılından itibaren düzenlenen, mesleki ve teknik eğitimin sunduğu birçok faydayı sergilemek için öğretmenler, kurum ve kuruluşlar, öğrenciler gibi tüm paydaşların tek bir çatı altında bir araya geldiği Avrupa Mesleki Beceriler Haftası, bu yıl  “Mesleki Eğitim Öğretim ve Yeşil Dönüşüm” temasıyla kutlanıyor.

Ağrı Abide Meydanı’nda düzenlenen programda; toplumun hedefleri ve iş çevrelerinin talepleri doğrultusunda bireylere belirli bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve uygulama yeterliliğini kazandıran mesleki ve teknik eğitim kurumlarının ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir payı olduğunu belirten Vali Varol, sergide yer alan eserlere emek veren herkese teşekkür ederek öğrencilerle birlikte kestiği kurdele ile Ağrı Mesleki Eğitim Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Vali Varol; nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi, uygulanan programların iş piyasasının ihtiyaçlarına göre hazırlanması, eğitimin sosyal ve sektörel entegrasyonunun sağlanması, öğrencilere temel becerilerin yanında üst düzey becerilerin iş ahlakının ve girişimcilik anlayışının kazandırılması amacına hizmet eden mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan eserleri büyük bir ilgi ile inceledi.

Öğrencilerle beceri eğitimleri aldıkları alanlar hakkında sohbet eden Vali Varol, öğrencilerin alan bilgisini kullanarak ortaya koydukları doğa dostu çalışmaların dünyanın karbon nötr hedefine hizmet ettiğini, önemli ve kıymetli bir çaba içerisinde olduklarını belirtti.

Ağrı Mesleki Eğitim Sergisi’nin açılış programına Vali Varol’un yanı sıra Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle