SON DAKİKA

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR...

. 19 Ocak, 2024 10:35 Güncelleme: 19 Ocak, 2024 10:36 ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR...

ATAUZDER BİR AÇIKLAMA PAYLAŞTI; 

Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir."

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında ;

"Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir.

Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler. 2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.

Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor.

  Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) Genel başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim kurulu üyeleri , 

MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu

MHP MYK üyesi Turan Şahin

MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük

Vekillerimizin nazik davetleriyle 

Olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik.

  Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

  Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen

Başta sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere Sayın

Fevzi Zırhlığlu , Turan Şahin, Musa Küçük Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz.

Yorumlar
E
Erkan kılıç1 ay önce

#EskiUzmanÇavuşlar İNANDIK BAŞARACAĞIZ 🇹🇷

S
Serdar GEDİKLİ1 ay önce

Ne çabuk unuttunuz bizi ! Hani Bizler Kahramandık! Canla başla, can alıp, can verdik! Kimimiz gazi, kimimiz en yakın silah arkadaşını kucağında şehit verdi. Bizler kimseden merhamet dilenmiyoruz. Varolan hakkımızın davasındayız. Bu vicdanı sorumluluk değilde nedir! 🇹🇷#EskiUzmanÇavuşlar olarak Yıllarımızı Terörle Mücadelede geçirdik BİZİ NEDEN NASIL KADERİMİZE TERKETTİNİZ ! Bizim suçumuz Vatanımıza, Devletimize, Bayrağımıza, Milletimize hizmet etmekmiydi!

Yorum Ekle
Etiketler