SON DAKİKA

ARKOZ Çimento, Enkaz Bölgesinde Arama Kurtarma Çalışmalarına Devam Ediyor

10 Şubat, 2023 07:25 Güncelleme: 10 Şubat, 2023 07:25 ARKOZ Çimento, Enkaz Bölgesinde Arama Kurtarma Çalışmalarına Devam Ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizdeki 10 ili de etkileyen feci deprem sonrasında ihtiyaç duyulan yardımları bölgeden esirgemeyen ARKOZ Ağrı Çimento Fabrikası CEO’su Dr. Cengiz Çelik, çok sayıda ekipman ve personelle bölgede olmaya devam ediyor.

Dr. Cengiz Çelik’in konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Biraz feragat zamanı, kar planından ödün verme zamanı. İşleriniz iyi gitmesede biraz fedekarlık hepimiz için insani bir yaklaşım.

Bazı beklentilerden vazgeçelim, harekete geçelim, işimizde ticari bilançomuz küçülebilir, kolay değil fakat duyarlı olma zamanı. Bugün değilse ne zaman, bu insalar için değilse, kimin için? YARDIM ZAMANI!

İletişim ve iş yapma dehasıyız hepimiz, şimdi tanımadıklarımıza belki hiç görmeyeceğimiz insanlalara elini uzatma zamanı. Bu kadar vahim ağır bir durumu ne devlet ne de halk tek başına kurtaramaz. En büyük insanlık sınavı, enkaz altındakileri sonrada hayatta kalanları yaşatmamız lazım. Hepimiz biz diyerek yarını inşa etme çabası gösterelim, haydi…

Bütün çabalar stratejik önem taşıyor, hiç kolay değil, bölgedeki bilanço ağır ama insani mücadelemiz daha büyük olmalı. sözleriyle deprem bölgesinde olan vatandaşların yanında olduklarının altını çizdi.

Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Cenab-ı Hak yardımcıları olsun. Allah milletimize zeval vermesin. Bu tür ağır imtihanları kayip ettirmesin. Devlet, millet inşallah bu felaketin altından kalkarız. Cenab-ı Hak Devletimize zeval vermesin. Yardım sever milletimize zeval vermesin.

Yorum Ekle