SON DAKİKA

Antalya için 'tam fırtına' uyarısı

Fırtına hızının saatte 90 kilometreye ulaşması bekleniyor 05 Şubat, 2019 04:50 Güncelleme: 05 Şubat, 2019 04:50 Antalya için 'tam fırtına' uyarısı

Meteoroloji, Antalya'nın batı kesimleri için fırtına uyarısında bulundu. Fırtınanın saatteki hızının yer yer 100 kilometrenin üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetlenecek rüzgarın, doğu ve güneydoğudan kuvvetli, zaman zaman saatteki hızı 90 kilometreye kadar ulaşabilecek fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Akşam ve gece Kaş ile Finike arasındaki kıyı şeridinde ise fırtınanın saatteki hızının yer yer 100 kilometrenin üzerine ulaşacağı, perşembe günü sabah etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Yaklaşık 2 hafta önce üst üste hortumların yaşandığı Antalya'da fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenme gibi olumsuzluklara karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

 

Yorum Ekle