SON DAKİKA

AİÇÜ Rektörü KARABULUT, Kitap Kurdu Öğrencilere Kitap ve Satranç Takımı Hediye Etti

01 Nisan, 2022 12:30 Güncelleme: 01 Nisan, 2022 12:30 AİÇÜ Rektörü KARABULUT, Kitap Kurdu Öğrencilere Kitap ve Satranç Takımı Hediye Etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, kitap okumaya teşvik etmek ve bu hususta farkındalık oluşturmak amacıyla 28 Mart - 3 Nisan arasında kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında, bir yıl içerisinde en çok kitap okuyan öğrencilere kitap ve satranç takımı hediye etti.

28 Mart-3 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi’nde düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. 

Programda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, geçmiş ile günümüz arasında köprü görevi gören, toplumumuzun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesi olan kütüphanelerin bireylere görgüsünü, bilgisini arttırma, mesleklerinde ilerleme imkânı sunarak yaşam boyu öğrenme sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Prof. Dr. KARABULUT, okuma sevgisinin azalmaması dileği ile Kütüphane Haftasını kutlarken, en fazla kitap okuyan öğrencilere ödül olarak kitap hediye edilmesi ile okuma alışkanlığının pekişmesine katkı sağlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Program, Prof. Dr. KARABULUT en fazla kitap okuyan öğrenci ödülünü kazanan Lütfullah ÇELİK, Yeşim YALVAÇ, Malik TURAN, Cansel AYDEMİR ve Tuğba POLAT’a kitap ve satranç takımı hediye etmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle