SON DAKİKA

AİÇÜ REKTÖRÜ KARABULUT'AN 28 MART-03 NİSAN KÜTÜPHANE HAFTASI MESAJI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'un 28 Mart - 03 Nisan 2019 Kütüphane Haftası Kutlama Mesajı 27 Mart, 2019 06:39 Güncelleme: 27 Mart, 2019 06:39 AİÇÜ REKTÖRÜ KARABULUT'AN 28 MART-03 NİSAN KÜTÜPHANE HAFTASI MESAJI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'un 28 Mart - 03 Nisan 2019 Kütüphane Haftası Kutlama Mesajı


Bilginin kaynağı insandır. Bilgi, kullanıldıkça tükenmeyen, yok olmayan, aksine çoğalan, büyüyen tek üründür. Bilgi, insanlığın başlangıcından bu yana daima önem taşımış ve toplumların gelişiminde etkili olmuştur. Bilginin aktarılmasında başta kitaplar olmak üzere birçok materyal kullanılarak, bilgi günümüze ulaştırılmıştır.


Bilgi çağında olmamıza ve farklı teknolojik depolama yöntemlerinin var olmasına rağmen, kitaba ve kütüphaneye olan ihtiyaç halen devam etmektedir. Bu anlamda bilgiyi doğru, düzenli ve fırsat eşitliği içerisinde ücretsiz olarak, her yaştan insanımıza sunan kütüphanelerin toplum içindeki rolleri oldukça önemlidir.


İlk emri “Oku” olan bir inancın mensupları, yedi katır kitapla sefere çıkan bir ecdadın torunları olarak; Türkiye'nin geleceğine dair yapacağımız en önemli yatırımın okuyan, araştıran, sorgulayan ve nitelikli bilgiye sahip bir nesil yetiştirmek olduğuna inanmaktayız.


Üniversitemiz Kütüphanesinin daha etkin ve verimli bir biçimde hizmetlerini sürdürebilmesine yönelik olarak bilginin kendisinden enformasyona dönüşmesine kadar olan süreç sürekli değerlendirilerek gözden geçirilmektedir.


Bu vesile ile 28 Mart - 03 Nisan 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane Haftası'nı kutlar, herkese kitap ve kütüphaneli bir hayat dilerim.


Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT
Rektör

Yorum Ekle