SON DAKİKA

AİÇÜ’de Uluslararası Davetli Karma Sergi Açıldı

08 Mayıs, 2023 07:53 Güncelleme: 08 Mayıs, 2023 07:53 AİÇÜ’de Uluslararası Davetli Karma Sergi Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı ev sahipliğinde 3-10 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Davetli Karma Sergi’nin açılışı yapıldı.

Eğitim Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen açılış programına AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Şimşek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Kaya ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Birçok üniversiteden akademisyenin çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezen Prof. Dr. Karabulut, sergide sunulan eserler hakkında sergi küratörleri Doç Dr. Fatih Karip ve Öğr. Gör. İbrahim Halil Demir’den bilgi aldı. Prof. Dr. Karabulut, üniversite olarak uluslararası nitelik taşıyan sergiye ev sahipliği yaparak, sanatı, sanatçıyı ve sanatseverleri bir arada buluşturdukları için mutlu olduklarını söyledi. 

Prof. Dr. Karabulut, “Üniversitemiz bilimsel faaliyetlerinin yanı sıra kültür, spor, sanat ve diğer alanlardaki çalışmaları ve başarıları ile ismini hem ulusal hem de uluslararası platformlarda duyurmaya devam ediyor” dedi.  

Serginin hazırlanmasında emeği bulunan personellere çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Karabulut, Ağrı’daki vatandaşları ve öğrencileri10 Mayıs’a kadar açık olacak sergiye davet etti.

Program sonunda, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Şimşek, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’a ve IC Vakfı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Dinçer’e gravür tekniği ile yapılan İshak Paşa Sarayı görselinin yer aldığı resimleri hediye etti.

Yorum Ekle