SON DAKİKA

AİÇÜ'de “Akılcı İlaç Kullanımı” Konulu Konferans Düzenlendi

AİÇÜ'de “Akılcı İlaç Kullanımı” Konulu Konferans Düzenlendi 21 Aralık, 2018 08:15 Güncelleme: 21 Aralık, 2018 08:15 AİÇÜ'de “Akılcı İlaç Kullanımı” Konulu Konferans Düzenlendi

Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Eczacılık Fakültesi öğrencilerine yönelik “Akılcı İlaç Kullanımı” konulu konferans düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonunda gerçekleşen programa akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Ağrı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Yasin Durmuş “Diş Hekimliğinde Antibiyotik Kullanımına Akılcı Yaklaşım” başlıklı sunumunda “Antibiyotikler, bazı bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bakterileri öldüren veya üremesini durduran ilaçlardır. Antibiyotiklerin yanlış nedenlerle veya doğru olmayan biçimde kullanılması, bakterilerin sonraki ilaç tedavilerine karşı direnç göstermesine neden olabilir.” dedi.


Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı Ağrı İl Temsilcisi Umut Yolcu konferansta yaptığı konuşmada, İl Sağlık Müdürlüğünün Ağrı ve ilçelerinde antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı ile ilgili vatandaşları bilgilendirmeye yönelik çalışmalar yaptığını belirterek, “Sağlıklı Yaşam Aracıyla vatandaşlarımıza broşür dağıtımı ve antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı hakkında eğitim verip farkındalık oluşturduk.” dedi.


Program, konuşmacılara teşekkür sertifikalarının takdim edilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

Yorum Ekle