SON DAKİKA

Ahmedi Hani Meslek Yüksek okulunda çağın en modern ve uygulanabilir eğitimleri verilmekte

24 Temmuz, 2022 12:22 Güncelleme: 24 Temmuz, 2022 12:22 Ahmedi Hani Meslek Yüksek okulunda  çağın en modern ve uygulanabilir eğitimleri verilmekte

Üniversite Sınavları sonuçları açıklandı. puanlarını öğrenen adayların önündeki son viraj ise tercihler. Birçok üniversite, kendilerini adaylara tanıtmak ve onları ikna etmek için neden tercih etmeleri için açıklamalarda bulunuyor. Doğubayazıt Ahmedi Hani Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Fehim Korkmaz, Öğrencilerin kendilerini tercih etmeleri için açıklamalarda bulunda yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

       Küreselleşen dünyada teknoloji ve sağlık alanında yaşanan hızlı değişim, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermektedir. Hızla büyüyen ülkemizde çeşitli sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücüne olan gereksinim her geçen gün artmaktadır. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu “üst düzeyde uygulayıcı meslek elemanları” mesleki teknik öğretim ile karşılanmaya çalışılmaktadır. 

        Doğubayazıt Ahmedi Hani Yüksekokulun eğitim öğretime başladığı 2015 yılından itibaren binlerce öğrenciye ön lisans diploması vererek ülkemiz sanayisine ve sağlık sektörüne nitelikli ara kademe teknik eleman kazandırmaktadır. Halen 5 programda yaklaşık 550 öğrencisiyle öğrenim faaliyetlerini sürdüren Yüksekokulun amaçlarından biride bu sayıları arttırmak ve mezun ettiği teknikerleri sektörlerinde aranan kişiler haline getirmektir.

        Yüksekokulun bölgede az rastlanan kampüsü ile; spor kompleksleri, 1400 kişilik açık hava amfi tiyatrosu, 1000 kişilik kapalı spor salonu, halı sahaları,  1000 kişilik yemekhanesi, 2000 kişilik derslik binası, çok amaçlı toplantı salonları, her programa özgü uygulama alanları, donanımlı son teknolojik amfileri ile uygulama mutfakları, tıbbi uygulama laboratuvarları ve kendi alanlarında yetişen etkin akademik personelleri ile öğrencilere çağın en modern ve uygulanabilir eğitimleri verilmektedir.

       Bu doğrultuda, Yüksekokulda öğrenim gören öğrencilere ve kayıt yaptırmayı düşünen gençlere, akademisyenler üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduğunu belirtiyor.

       Yüksekokulun Gözde Bölümleri ve Kontenjanları:

1.    İlk ve Acil Yardım Programı     60 + 2*

2.    Evde Hasta Bakımı Programı  40 + 1*

3.    Çocuk Gelişimi Programı         50 + 2*

4.    Aşçılık Programı                        50 + 2*

5.    Yapı Denetimi programı          20 + 1*

       * Okul Birincisi kontenjanı

 Öğr. Gör. Fehim KORKMAZ 

Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Müdürü

Yorum Ekle