SON DAKİKA

Ağrı Valisi Süleyman Elban Ağrı da Corona Virüs verilerini açıkladı.

Vali Elban: “İki hafta öncesine kadar en yüksek vaka sayımız Doğubayazıt İlçemiz idi.Şu anda ise en az vaka sayısı Doğubayazıt ilçemizde bulunmaktadır.” 18 Nisan, 2020 05:51 Güncelleme: 18 Nisan, 2020 05:51 Ağrı Valisi Süleyman Elban Ağrı da Corona Virüs verilerini açıkladı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban Ağrı da Corona Virüs verilerini açıkladı.

 Ağrı Valisi Süleyman Elban Ağrı Basın Birliğinin telekonferans sistemiyle yaptığı yayının konuğu oldu.

 Ağrı da sürdürdükleri projeler ve icraatlarınında anlatıldığı programda Elban herkesin merakla beklediği Corona Virüs hasta sayılarını açıkladı. 

Elban Türkiyede salgının görüldüğü ilk tarih olan 11 Mart tarihinden itibaren ilkkez basın mensuplarına sayılar hakkında bilgi verdi. 

Elban bugüne kadar covid-19 testlerinin pozitif çıktığı hastaların 2 si hariç tamamının İstanbul kaynaklı olduğunu vurguladı. 

Elban salgının başladığı günden bugüne dek Ağrı da 30 un üstünde hastanın iyileşerek taburcu edildiğini ve mevcut hasta sayısının da 37 olduğunu söyledi. 

Elban Ağrının salgın da iyi bir seviyede olduğuna değinerek ; sayımız 100 leri bulur ve yoğun bakım ihtiyacı duyarsak zorluklar yaşayabiliriz.Biz her türlü önlemi almaya devam ediyoruz şuan itibari ile endişe edilecek bir durum söz konusu değildir dedi.

Vali Elban:

“İki hafta öncesine kadar en yüksek vaka sayımız Doğubayazıt İlçemiz idi.Şu anda ise en az vaka sayısı Doğubayazıt ilçemizde bulunmaktadır.” 

Tüm vatandaşlarımızın gerekli uyarılara uymaları gerekli  izalasyonlara devam etmelerini istiyorum.dediYorum Ekle