SON DAKİKA

Ağrı, TÜBİTAK projelerinde bölgede ikinci, Türkiye’de dokuzuncu oldu

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında büyük bir başarıya imza attı. Ağrı, 737 proje ile Van bölgesinde ikinci, Türkiye genelinde ise dokuzuncu oldu. 24 Ocak, 2024 13:39 Güncelleme: 24 Ocak, 2024 13:39 Ağrı, TÜBİTAK projelerinde bölgede ikinci, Türkiye’de dokuzuncu oldu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Ağrı’dan 737 proje başvurdu. Ağrı, başvuru sayısı ile bölgede ikinci sırada yer alırken, Türkiye genelinde ise dokuzuncu sırada yer aldı. Ağrı, bilim ve araştırma alanında gösterdiği performans ile dikkat çekti. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, TÜBİTAK projelerini çok önemsediğini ve Ar-Ge ekibiyle birlikte akademisyenler, projede uzmanlaşmış öğretmenler ile daha nitelikli projelerin ortaya konulması noktasında çeşitli proje yazma eğitimleri verdiklerini ve bu çalışmaları desteklediğini açıkladı.

TÜBİTAK’ın gençleri bilimsel araştırmalara yönlendirdiğini ve ülkenin gelecekteki bilim insanlarını yetiştirdiğini belirten Kökrek, "Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında büyük bir başarı elde ettik. Bölgede ikinci, Türkiye genelinde ise dokuzuncu olduk. Bu başarı, bize Ağrı’nın bilim ve araştırma potansiyelini gösteriyor. Gençlerimiz, bilimsel meraklarını ve yeteneklerini geliştirerek, bilim dünyasına katkı sağlıyorlar. Bu projeler, gençlerimizin hayal gücünü, yaratıcılığını ve özgüvenini artırıyor. Ağrı, bilimin ışığını daha da parlak kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.

Kökrek, projelerde emeği geçen okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere ve Ar-Ge ekibine teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.


Yorum Ekle