SON DAKİKA

AĞRI TİCARET VE SANAYİ ODASI, 55 ÖĞRENCİYE TABLET HEDİYE ETTİ

28 Aralık, 2020 14:08 Güncelleme: 28 Aralık, 2020 14:08 AĞRI TİCARET VE SANAYİ ODASI, 55 ÖĞRENCİYE TABLET HEDİYE ETTİ

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla il genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğüne toplam 55 adet tablet hediye etti.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleşen törene Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Saim ALPASLAN,Meclis Başkanı Vasip YILMAZ,Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan KELEŞ,Yönetim Kurulu Üyeleri Osman AYDEMİR,Kenan ÇETİN,Fedil ATAŞ,Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk TEKİN,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Edip ERDOĞAN katıldılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla alınan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 55 adet tablet, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim ALPASLAN, yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle TOBB öncülüğünde bu yılki eğitim yardımlarının uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıldığını söyledi.

Okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını vurgulayan Başkan ALPASLAN şunları söyledi; “Hediye ettiğimiz bu tabletlerle, uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istedik. Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla destek olmaktır. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak bu ve benzeri destekleri imkanlarımız nispetinde gelecekte de sürdüreceğiz. Temennimiz ve dileğimiz; pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır. ”

Yorum Ekle