SON DAKİKA

“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” Protokolü İmzalandı

24 Aralık, 2022 16:18 Güncelleme: 24 Aralık, 2022 16:18 “Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” Protokolü İmzalandı

Ağrı Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı arasında Ağrı genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan ‘‘Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’’ protokolü imzalandı.

     Valilik Toplantı Salonunda Vali Dr. Osman VAROL başkanlığındaki imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK, Sunny Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adem ATMACA, Sunny Elektronik A.Ş Ar-Ge Merkezi Teknoloji ve Ürün Genel Müdür Yardımcısı Baki Onur GÜR ve Sunny Elektronik A.Ş. Pazarlama Direktörü Melike OĞUZ katıldı.
     Protokol kapsamında düzenlenecek olan yarışma ile Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

     ‘‘Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’’ sonucunda 1.'ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3'üncüye 25.000 TL para ödülün verileceği yarışma ön eleme ve final etabı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Ön elemede başarılı olan tüm okulların malzeme ihtiyaçları Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından karşılanacak...

Yorum Ekle