SON DAKİKA

Ağrı Müftülüğü Hayırseverleri Ağırladı

16 Ekim, 2022 17:24 Güncelleme: 16 Ekim, 2022 17:24 Ağrı Müftülüğü Hayırseverleri Ağırladı

Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük Ağrılı hayırseverler, kanaat önderleri ve din görevlileriyle bir araya geldi.

Ağrı İl Müftülüğünce “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında düzenlenen program Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Büyük, “Müftülük olarak ilimizde siz hayırseverlerin destekleriyle camiler, Kuran kursları gençlik merkezleri yaptık ve bunların sayılarını arttırmaya gayret ediyoruz. Bugün Ağrı’da genç kardeşlerimizin bir araya gelip dini ve milli değerlerini öğrendikleri mekanlar inşa etmeliyiz. Evlatlarımızın Kur’an’ı Kerim başta olmak üzere değerler eğitimi aldıkları 4-6 yaş Kur’an kurslarımızı arttırmalıyız. Bizler bir taraftan camiler inşa ederken diğer taraftan da camilere cemaat olacak gençleri yetiştirmeliyiz. Zaman zaman Kur’an kurslarımızı ziyaret edin, kurslarda evlatlarımız neler yapıyorlar inanın gördüğünüzde gözleriniz dolacak. Çünkü onları gördüğünüz zaman Ağrı’nın 10 yıl 15 yıl sonrasını göreceksiniz. Şehrin ve ülkenin geleceğini göreceksiniz. Müslümanlar olarak derdimiz olmalı ve dertlerimize dertlenmekle kalmayıp ayağa kalkmalı ve gayret etmeliyiz. Gelin çocuklarımız için gençlerimiz için yani geleceğimiz için Ağrı olarak bir seferberlik başlatalım ve hep birlikte olarak elimizi taşın altına koyalım.” şeklinde konuştu.

Program, Müftülüğün yürüttüğü çalışmalara katkıda bulunanlara plaket takdimi ile son buldu.

Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Cenab-ı Hak'tan müftülüğü müze ve hayırsever hemşehrilerimize başarılar, sağlık, âfiyet, selâmet niyaz ederiz. Daha nice güzel hizmetlere. "Kim dinine yardım ederse; Allah da ayağını sağlam tutar. Kaydırmaya fırsat vermez."

Yorum Ekle