SON DAKİKA

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, "Yetenek Sende Keşfet" projesi kapsamında öğrencileri ziyaret etti

. 16 Şubat, 2024 12:50 Güncelleme: 16 Şubat, 2024 12:50 Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, "Yetenek Sende Keşfet" projesi kapsamında öğrencileri ziyaret etti

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, "Yetenek Sende Keşfet" projesi kapsamında enstrüman eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti. Kökrek, gitar çalarak öğrencilerin şarkılarına eşlik etti.

Ağrı Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yetenek Sende Keşfet" projesi, ilkokul öğrencilerinin müzikal yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Proje kapsamında, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri çalgı aleti eğitimi alıyor.

Projenin yürütüldüğü okullardan biri olan Yavuz Selim İlkokulu’nu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğrencilerle bir araya geldi. Kökrek, gitar alarak öğrencilerin çaldığı enstrümanlara eşlik etti. Öğrencilerin şarkılarını dinleyen Kökrek, onlara tebriklerini iletti.

Kökrek, daha sonra Şeref Saraçoğlu İlkokulu’nda enstrüman eğitimi alan öğretmenlerle görüştü. Öğretmenlerin istek ve taleplerini dinleyen Kökrek, onlara projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Kökrek, projenin amacının öğrencilerin farklı düşünme becerilerini geliştirmek, entelektüel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak, çok yönlü düşünebilmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Kökrek, "Bugün burada öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Onlarla birlikte şarkılar söylemek, sergiledikleri güzel performanslara şahit olmaktan keyif aldım. Eğitim, çok yönlü bir süreç. Çocuklarımızın kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlayan bu etkinlikten dolayı emek veren meslektaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kökrek’in okul ziyaretlerinde şube müdürü Selahattin Bilgiç de eşlik etti.

Yorum Ekle
Etiketler