SON DAKİKA

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, öğretmenlere "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"ni anlattı

. 09 Mayıs, 2024 07:18 Güncelleme: 09 Mayıs, 2024 07:18 Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, öğretmenlere "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"ni anlattı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kamuoyuna görüşüne sunduğu "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredatı ile ilgili bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Kökrek, bu çerçevede Naci Gökçe Anadolu Lisesi ve Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Ziyaretlerde "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin temel amaçları ve uygulamalarına ilişkin detaylı bilgiler sunan Kökrek, modelin milli ve manevi değerlere önem veren, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, öğrenciyi merkeze alan bir eğitim sistemi öngördüğünü vurguladı. Kökrek ayrıca modelin öğretmenlere de önemli görevler yüklediğini belirterek, öğretmenlerin bu modelin uygulanmasında öncü rol oynayacaklarını ve kendilerini sürekli geliştirmeleri ve yenilikleri takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Okul ziyaretleri sırasında öğretmenlerle sohbet ederek istek ve taleplerini dinleyen Kökrek, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin başarıyla uygulanması için tüm paydaşların iş birliğine ihtiyacı olduğunu belirtti. Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle de bir araya gelen Kökrek, öğrencilerle voleybol oynayarak keyifli vakit geçirdi. Ziyaretler, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin Ağrı’daki öğretmenler tarafından daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunuyor. Öğretmenlerin modelle ilgili istek ve talepleri dinlenerek modelin geliştirilmesine katkı sağlanıyor. Öğrencilerle yapılan sohbetler ve birlikte yapılan aktiviteler, Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrenciler arasındaki iletişimi güçlendiriyor.

Yorum Ekle