SON DAKİKA

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait stantlar göz doldurdu

19 Aralık, 2023 04:06 Güncelleme: 19 Aralık, 2023 04:06 Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait stantlar göz doldurdu

Erzurum’da düzenlenen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na (KUDAKAF 23) Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü damga vurdu. Fuarda Ağrı’nın kültürü, sanatı ve eğitimi tanıtıldı.

Erzurum’da, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğü ve Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na (KUDAKAF 23) Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü büyük ilgi gösterdi. Fuarın açılışına katılan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Ağrı İl Milli Eğitim standlarını ziyaret ederek sergilenen çalışmaları inceledi ve misafirlerle sohbet etti.

Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde “Yetenek Her Yerde” sloganıyla düzenlenen fuarda, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde çeşitli okul ve kurumlarımızın hazırladığı çalışmalar sergilendi. Fuarda, filografi, naht sanatı, el sanatları, çinicilik-seramik, cam-boncuk çalışmaları, Ağrı resim sergisi, Nuh’un Gemisi maketi ve kitaplığı, İshak Paşa Sarayı, çeşitli CNC çalışmaları, yaş ve kuru pasta, ekmek, kolonya, el antiseptiği, çamaşır suyu, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, sıvı sabun, cam sil, çamaşır suyu ve kodlama çalışmaları gibi birçok alanda Ağrı’nın kültürü, sanatı ve eğitimi tanıtıldı. Ağrı standı, fuara katılan katılımcılardan tam not aldı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, fuarın bölge için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Fuar, üniversite öğrencilerimizin istihdam olanaklarını artırmak, kariyer planlamalarına katkı sağlamak, sektör temsilcileriyle iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor. Biz de Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak fuara katılarak hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin yaptığı çalışmaları sergiliyoruz. Ağrı’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini, sanatsal ve teknolojik faaliyetlerini, eğitimdeki başarılarını ve vizyonu için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Fuar, 18-19 Aralık tarihlerinde devam edecek. Fuarda, Atatürk, Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Artvin Çoruh, Bayburt, Erzincan Binali Yıldırım, Erzurum Teknik ve Kafkas üniversitelerinin yanı sıra kamu ve özel sektör temsilcileri de yer alıyor. Fuarda, kariyer söyleşileri, paneller, seminerler, atölye çalışmaları, stant ziyaretleri ve ikili görüşmeler gibi etkinlikler de gerçekleştiriliyor.


Yorum Ekle