SON DAKİKA

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Matematik Çalıştayı Düzenlendi

29 Mart, 2022 15:12 Güncelleme: 29 Mart, 2022 15:12 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Matematik Çalıştayı Düzenlendi

Ağrı İbrahim çeçen Üniversitesinde TÜBİTAK 2221-Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında Matematik Çalıştayı düzenlendi.

Üniversite ve İbrahim Çeçen (IC) Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen, TÜBİTAK 2221-Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı 2021/11 kapsamında İtalya'dan Catania Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Maria Alessandra RAGUSA'nın konuşmacı olduğu Matematik çalıştayına, akademisyenler, Üniversite Matematik ve İlköğretim Matematik bölümü lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri katıldı.

Çalıştayda "Çeşitli diferansiyel denklemler ve uygulamaları için regülerliğin temelleri" ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Maria Alessandra RAGUSA, üniversite akademisyenleriyle gelecekte yapılması planlanan çalışma olanaklarını değerlendirdiklerini söyledi.

Öte yandan Catania Üniversitesi Siyasal Bilimler Bölümü doktora öğrencisi Federico Jelo di LENTİNİ de Üniversite Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi ile Coğrafya Bölümü akademisyen ve öğrencilerine "The impact of the land waste phenomenon in Italy from a national and local perspective" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Program, teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Yorum Ekle