SON DAKİKA

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İŞ-KUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İŞ-KUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 13 Aralık, 2018 04:41 Güncelleme: 13 Aralık, 2018 04:41 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İŞ-KUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Ağrı Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven'in imzalarıyla hayata geçirilen protokol çerçevesinde iki kurum arasındaki işbirliği geliştirilecek.


AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, üniversite ile Ağrı Çalışma ve İş Kurumu arasında hali hazırda devam eden projeler olmakla birlikte, imzalan bu protokolün iki kurum arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğine inandığını söyledi. İŞ-KUR gibi büyük ve ülkemiz için önemli bir kurumun gücünden doğru planlamalar yaparak istifade etmenin Ağrı'ya ve bölgemize olumlu yansımaları olacağını vurgulayan Prof. Dr. Karabulut, işbirliği hususundaki nazik tutumlarından ötürü Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven'e teşekkür etti.


İmzalan protokol çerçevesinde; önümüzdeki dönemlerde de İŞ-KUR personellerinin üniversitede istihdam edilmesi ve Ağrı Çalışma ve İş Kurumuna bağlı uzman personellerin haftanın belli günlerinde üniversitede danışmanlık noktaları kurarak öğrencilere gelecek iş planlamalarıyla ilgili rehberlik yapmaları ve yeni kursların açılması konularında mutabakata varıldı.

 

 


Yorum Ekle