SON DAKİKA

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Yapıldı 13 Aralık, 2018 04:37 Güncelleme: 13 Aralık, 2018 04:37 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ikinci Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile Ağrı Vali Yardımcısı Onur Kökçü, Ağrı İlinin Kurum Amirleri ve STK Temsilcilerinin katılımlarıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Senato Salonunda yapıldı.


Ağrı ilinin öncelikleri ve üniversitenin öncelikli ihtisaslaşma alanlarının görüşülmesi gündemiyle gerçekleştirilen toplantıda ilin ve bölgenin dinamikleri gözetilerek, Ağrı'nın sosyo-ekonomik yapısını katkı sunacak, yeni fırsatlar sağlayacak fikirler ve projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.


Özellikle turizm, sağlık ve hayvancılık konularının üzerinde durulurken, Ağrı'da ciddi bir potansiyeli olan sıcak yeraltı sularının sağlık turizmine verimli bir şekilde kazandırılması konusunda istişareler yapıldı. Ağrı'nın geçmişten beri atletizmin birçok branşında çok önemli sporcular yetiştirdiğine dikkat çekilen toplantıda, Ağrı ilinin rakımı ve konumu itibariyle uluslararası standartlarda Ağrı'da bir yüksek irtifa kamp merkezi kurulması konusu görüşüldü. Bireysel sporların yanında spor kulüplerinin de yüksek irtifa kampları yaptığının belirtildiği toplantıda, yeterli altyapı yatırımları yapıldığı takdirde Ağrı'nın orta ve uzun vadede bu alanda lider şehirlerden biri olabileceği değerlendirildi.

 


Yorum Ekle