SON DAKİKA

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Çalgan Radyo Doğubayazıt'ta Gençlerin Beklediği Müjdeleri Verdi

06 Ocak, 2022 08:53 Güncelleme: 06 Ocak, 2022 08:53 Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Çalgan Radyo Doğubayazıt'ta Gençlerin Beklediği Müjdeleri Verdi

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, Radyo Doğubayazıt'ta Mazlum Günhan'ın hazırlayıp sunduğu Toplumsal Artı programına katıldı. 2021 yılında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdikten sonra 2022'de hayata geçecek projelerden de söz eden Çalgan, gençlere birçok müjde verdi. 

Doğubayazıt Kaymakamlığı bünyesinde yayın hayatına devam eden, 104.4 frekansı ve www.radyodogubayazit.com internet sitesinde yayınlarını dinleyiciyle buluşturan Radyo Doğubayazıt'ın bu haftaki konuğu Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan  oldu. Mazlum Günhan'ın hazırlayıp sunduğu Toplumsal Artı programında konuşan Çalgan, il ve ilçelerde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi. yayında dinleyici ve gençlerden gelen sorulara da yanıt veren Gençlik ve Spor İl Müdürü, özellikle Doğubayazıt'ta yaz ayına kadar faaliyete girecek olan yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonunun yapımında sona gelindiğini ifade etti. Çalgan, şehir dışından gelerek Doğubayazıt Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrencilerin sıklıkla dile getirdiği yurt sorunu hakkında da konuştu. 

Gençlerin Beklediği Müjdeler Yayında Verildi 

Mazlum Günhan'ın sorularını yanıtlayan İsmail Çalgan, gençlerin dile getirdiği sorunları çözmek için yoğun bir gayret gösterildiğini ifade etti. Öte yandan KYK yurt sorununun kısa süre içerisinde çözüleceğini ve şehir dışından gelen öğrencilerin barınma sorununun ortadan kalkacağını dile getiren Çalgan, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü, Doğubayazıt Gençlik Merkezi'nin şehirden uzak olması dolayısıyla gençlerin ulaşım konusunda yaşadığı sorunu da çözeceklerini ve birkaç hafta içerisinde ücretsiz gençlerin Gençlik Merkezi'ne taşınacağını açıkladı.

Çalgan, yürütülen çalışmaların bir ekip işi olduğunu belirterek, tüm Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarının üzerinde büyük bir sorumluluk olduğunu kaydetti. " Yeni yıla başlayalı birkaç gün olmasına rağmen biz birkaç haftalık bir çalışma yaptık adeta." diyen İsmail Çalgan, gençlere yönelik sosyal medya üzerinden de pek çok faaliyetin olacağını açıkladı.


Yorum Ekle