SON DAKİKA

Ağrı’da Yaz Spor Okulları Açıldı

30 Haziran, 2021 05:29 Güncelleme: 30 Haziran, 2021 05:29 Ağrı’da Yaz Spor Okulları Açıldı

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

2500 kişilik spor salonunda düzenlenen Yaz Spor Okulları açılış törenine; Gençlik  ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, Spor Şube Müdürü Cemil Budak, Personel Şube Müdürü Gökmen Aslankılıç, veliler, antrenörler ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış töreninde; Masa Tenisi, Güreş, Boks, Taekwondo ve Cimnastik branşlarında yapılan gösteriler protokol üyeleri ve aileler heyecanla izledi.

Törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan; “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce çocuk ve gençlerimiz ile engelli bireylerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 81 il merkezi ve ilçelerimizde her yıl uygulanan Yaz Spor Okulları bu yıl 22 farklı branşta Ağrıda da açılışını gerçekleştiriyoruz.

Bu yıl İl Spor Merkezinde; Atletizm, Kayak, Badminton, Basketbol, Boks, Cimnastik, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kick Boks, Masa Tenisi, Özel Sporcular, Taekwondo, Tenis, Atıcılık, Voleybol ve Yüzme spor dallarında faaliyet gösterecek. Bu yıl yaz spor okullarında 2 bin gencimize ulaşmayı hedefliyoruz. 

Ailelerimizin çocuklarını spora yönlendirmedeki duyarlılığı bizleri mutlu ediyor. İl Spor Merkezleri, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve toplumumuza sağlıklı nesiller yetiştirmek için büyük bir görevi yerine getiriyor. 

"5-18 yaş grubunda okuyan, okul dışı çalışan ve çalışmayan çocuklarımıza yönelik spor okullarımıza kayıtlar devam etmektedir. Ailelerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla getirebilecekleri tesislerimizde spor yapanların arasından, yarının şampiyonları olabilecek kabiliyette çocuklarımızın çıkacağına inanıyoruz. Bunun canlı örneklerini son zamanlarda sıkça görüyoruz. 

Faaliyetlerimize katılan bütün çocuklarımıza ve gençlerimize aileleriyle birlikte teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyor, sağlıklı ve mutlu bir sporculuk dönemi geçirmelerini temenni ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yaz Spor Okulları öğrencilerin yaptığı gösterilerle açıldı. İl genelinde 1 Eylül'e kadar sürecek Yaz Spor Okulları'nda 22 branşta 2000 öğrenciye spor eğitimi verilecek.


Yorum Ekle