SON DAKİKA

AĞRI'DA TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

08 Temmuz, 2023 15:02 Güncelleme: 08 Temmuz, 2023 15:02 AĞRI'DA TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'in başkanlığında lise adaylarına yönelik "Tercih Danışmanlığı" toplantısı gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda şube müdürleri İsmail Tanrıverdi ve Süleyman Çetin ile ortaokul yöneticileri ve rehber öğretmenlerinin katılımıyla lise adaylarına yönelik "Tercih Danışmanlığı" toplantısı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'in başkanlığındaki toplantıda, öğrencilerin ortaokuldan liseye geçiş sürecinde tercih ve danışmanlık hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için yapılabilecekler görüşüldü.

Lise adayı öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun okulları tercih etmeleri amacıyla herkesin elinden geleni yapmasının gerektiğini belirten Kökrek, "Akademik başarılarının yanında örnek insan olarak davranış sergileyen öğrencilerimize hem akademik olarak almış oldukları başarıdan dolayı hem de bu vatan toprağında yetişen evlatlarımızın sahip oldukları nitelikli insan davranışlarını sergiledikleri için teşekkür ederim. Ayrıca öğrencilerimizin temellerinin sağlam atılmasını sağlayan öncellikle ailelerine ve her biri vatan toprağına ekilmiş birer tohum olan gencecik beyinlerimize eğitim vererek onların doğru yolda ilerlemesine vesile olan meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım. Tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alarak hayalini kurdukları liseye yerleşe bilmelerini temenni ederim" dedi.

Yorum Ekle