SON DAKİKA

AĞRI'DA ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMALARI İL FİNALLERİ BAŞLADI

27 Mayıs, 2023 07:00 Güncelleme: 27 Mayıs, 2023 07:00 AĞRI'DA ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMALARI İL FİNALLERİ BAŞLADI

Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Okuyan Şehir Ağrı" projesi kapsamında Ortaokullar ve Liseler arası Münazara Yarışmaları il finalleri başladı. 

İlçeler arası başlatılan münazara yarışmaları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, "Okuyan Şehir Ağrı Projesi kapsamında il merkezinde düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası Münazara Yarışmaları il finalleri başladı. İl finallerine ilçelerde düzenlenen okullar arası münazara yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ilçelerini temsil etmektedirler. 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren Valiliğimiz himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Okuyan Şehir Ağrı Projesi kapsamında yapılan kitap okuma saatlerinin yanı sıra kitaplardan uyarlanan tiyatro gösterileri, şiir dinletileri, kompozisyon ve şiir yarışmaları ile münazara yarışmaları gibi etkinlikler de yapılarak öğrencilere hem kitapları sevdirmeyi hem de çeşitli etkinliklerle sosyal açıdan gelişimlerini destekleme amaçlanmaktadır. Haziran ayında yapılacak olan ilçeler arası müzara yarışmaları final etabında il birincisi olan okullarımız belirlenecektir"dedi.

Yorum Ekle