SON DAKİKA

Ağrı’da öğretmenlere ödüllü proje yarışması

05 Ekim, 2023 12:12 Güncelleme: 05 Ekim, 2023 12:12 Ağrı’da öğretmenlere ödüllü proje yarışması

Ağrı Valiliği himayelerinde il genelinde öğretmenlere yönelik “İyi Örnekler Projesi” yarışması düzenliyor. Yarışmaya başvurular 03 Ekim-30 Ekim 2023 tarihleri arasında alınacak.

Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü il genelinde öğretmenlere yönelik ödüllü “İyi Örnekler Projesi” yarışması başlattı. Yarışma, eğitim-öğretim alanında uygulanan özgün ve modern ders tasarımları, öğrenme materyalleri ile iyi uygulama örneklerinin belirlenmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, projenin bu yıl üçüncü kez gerçekleştirildiğini söyledi. Projenin müdürlüklerinin resmi kurumlarında görev yapan tüm idareci ve öğretmenleri kapsadığını belirten Kökrek, “Proje ile eğitim-öğretim faaliyetleri sürecinde iyi örnekler ortaya koyabilmeleri doğrultusunda motive edilmelerini, farklı ve yeni uygulamaları ortaya çıkararak insan kaynaklarından maksimum düzeyde istifade edilmesi yoluyla kamu kaynaklarının doğru ve verimli kullanılmasını sağlamak istiyoruz.” dedi.

Kökrek, projenin toplamda dört aşamalı olarak üniversitenin akademisyenleri tarafından değerlendirileceğini ve idareci ve öğretmenlerin başvuru yapacağı toplam 19 kategorinin bulunduğunu ifade etti. Kökrek, “Proje için başvuru formu ve formları müdürlüğümüz web sitesinde, sosyal medya hesaplarımızda bulunmaktadır. Dereceye giren ilk üç proje ödüllendirilecektir.” diye konuştu.

Yarışmanın kazananları 24 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak. Ayrıca dereceye giren projeler il genelindeki tüm okul ve kurumlara model olarak sunulacak.

Yorum Ekle