SON DAKİKA

AĞRI'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım, 2023 14:23 Güncelleme: 24 Kasım, 2023 14:23 AĞRI'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Ağrı'da 24 Kasım Öğretmenler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından Kültür ve Kongre Merkezinde devam eden programda, aday öğretmenler yemin etti, başarılı öğrencilere ödül verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen program, Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek tarafından çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, Kültür ve Kongre Merkezine geçildi.

Burada Güzel Sanatlar Lisesi ve Bahçeşehir Koleji tarafından hazırlanan video gösterimi ve müzik dinletisi sunuldu. Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğretmenlerin vatanı aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sinin mimarları olduğunu söyledi.

Kökrek, "Ülkeyi imar ederken nesli ihmal etmeyen ecdadımızın izinden giderek bu güzel ülkenin hikâyesini dünyanın dört bir yanına taşıyacak olan bizleriz. Aklını ve duygularını yönetebilen, bunları iyi insan olmak için kullanan, yaşadığı toplumu güzelleştiren, düşünen, üreten, ay yıldızı hep daha yükseğe taşımayı hedefleyen gençler, öğretmenlerimizin en güzel eseri olacaktır. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ederek emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Vali Mustafa Koç da, öğretmenlerin şanlı bayrağın dalgalandığı her yerde büyük bir azim ve gayretle fedakârca hizmet ettiklerini belirterek, "Bugün tüm öğretmenlerimizin şükranlarımızı sunacağımız özel bir gündür. Bu anlamlı gün vesilesiyle mukaddes vatanımıza hizmet aşkıyla gece gündüz demeden çalışan, yavrularımızın hayatlarına bir kandil ışığı misali, bilgi ve birikimiyle yön veren tüm öğretmenlerimize bu özel günde şükranlarımı sunuyor, hain terör örgütünün daha ömürlerinin baharındayken şehit ettiği Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın; bundan yıllar önce Doğubayazıt ilçemizde yaşanan elim bir hadise sonucu canlarını öğrencileri uğruna hiçe sayarak kendilerini ateşe atan Aysun Karalar ve Burçin Uysal hocalarımıza ve daha nice kahraman öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onların da Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Rabbim mekânlarını cennet eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle; Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmen ünvanının verildiği bu özel günde, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü tekrar kutluyor, görevleri başındayken şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Programda ayrıca, aday öğretmenlerin yemin töreni, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve öğretmenlere ödüllerin verilmesi gerçekleştirildi. Programa Vali Mustafa Koç, Belediye Başkan Vekili Ayten Karakoç, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Önder Şimşek, Ahmet Raşit Orhan, Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yorum Ekle