SON DAKİKA

Ağrı'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyonu Toplandı

26 Ekim, 2021 04:54 Güncelleme: 26 Ekim, 2021 04:54 Ağrı'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyonu Toplandı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, Valilik Toplantı merkezinde yapıldı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ve İl Protokol Üyelerinin katıldığı toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğini geliştirici faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar ile hayata geçirilecek projeler ele alındı.

Kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet vb. kötü eylemleri engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığınca kullanıcılara sunulmuş olan Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımına ilişkin çalışmaların daha etkin yapılmasının vurgulandığı toplantıda İçişleri Bakanlığı ve Valilikçe yayımlanan genelge ve talimatlar doğrultusunda kurumların işbirliği ve koordinasyon içinde çalışması, atılacak olan adımlar ve koordinasyon gerektiren konular görüşülerek, çözümü noktasında kararlar alındı.

 2021 yılında Valilik himayesinde, kurum ve kuruluşların iş birliğiyle uygulanan faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorum Ekle