SON DAKİKA

AĞRI'DA İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ KUTLANDI

14 Mart, 2023 15:49 Güncelleme: 14 Mart, 2023 15:49 AĞRI'DA İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ KUTLANDI

Ağrı'da İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi. 

İstiklal Marşı'nın kabulünün 102. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Naci Gökçe Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Kültür ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kuran tilaveti gerçekleştirildi. Naci Gökçe Anadolu Lisesi Müdürü Fuat Murat'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Program, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan "Asımın Dilinde Bir Destan" isimli programın sunumu ile sona erdi. Programa, Vali Vekili İbrahim Şenkon, Tugay Komutanı Vekili Erhan Cesur, Belediye Başkan Vekili Ayten Karakoç, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Faruk Kaya, AK Parti Ağrı İl Başkanı Orhan Güngör, Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle