SON DAKİKA

Ağrı’da İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 2. Toplantısı Düzenlendi

20 Nisan, 2022 00:58 Güncelleme: 20 Nisan, 2022 00:58 Ağrı’da İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 2. Toplantısı Düzenlendi

Ağrı'da istihdamı geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi amacıyla Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Dr. Osman Varol, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcısı İbrahim Şenkon, kurum müdürleri ve ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.


Toplantının hayırlara vesile olması temennisi ile açılış konuşmasını yapan Vali Varol; mesleki eğitimi geliştirmek, istihdam yaratmak ve ilimizde çalışan vatandaşlarımızın sayısını arttırmak amacıyla kamu desteğiyle özel sektör teşvik edilerek önemli çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Yapılan sunum ile aktif iş gücünün belirlenmesi, istihdam etkinlikleri ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenip değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Yorum Ekle