SON DAKİKA

Ağrı’da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

11 Ekim, 2023 04:43 Güncelleme: 11 Ekim, 2023 04:43 Ağrı’da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Ağrı’da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı, eğitimde kalite ve verimliliği artırmak için yapıldı. Toplantıda, ilçelerin eğitim durumu, okulların fiziki ve teknik altyapısı, öğrenci ve öğretmen sayısı, norm kadro ihtiyacı, mesleki eğitim olanakları ve yatırım programı gibi konular görüşüldü.

Toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Ağrı’nın eğitimdeki başarı grafiğini yükseltmek için çalıştıklarını belirtti. Kökrek, “İlimizdeki okul ve kurumlarımızın mevcut kapasitelerini tam olarak kullanmak, norm kadro güncellemesi yapmak, okullar arası öğrenci alışverişini sağlamak, sınıf mevcutları belli bir sayının altında olan zümreleri birleştirmek, kapasitenin üzerinde öğrencileri olan okullardaki öğrencilerin bölgesini daraltıp az öğrencili okullara yönlendirmek gibi konulara önem veriyoruz. Ayrıca mesleki eğitimi geliştirmek ve yatırım programını takip etmek için de gayret gösteriyoruz” dedi.

Toplantıda, ilçe milli eğitim müdürleri de ilçelerindeki eğitim sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler. Toplantıda ayrıca, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında yapılacak faaliyetler, projeler ve etkinlikler de değerlendirildi.

Toplantının sonunda Kökrek, katılımcılara teşekkür ederek, eğitimin önemine vurgu yaptı. Kökrek, “Eğitim, bir ülkenin geleceği için en önemli yatırımdır. Bizler de bu bilinçle hareket ederek, ilimizdeki eğitimin kalitesini ve verimliliğini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda sizlerin de desteği ve gayreti çok önemli. Hep birlikte Ağrı’nın eğitimde hak ettiği yere gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle