SON DAKİKA

Ağrı’da iki lise, YKS’de büyük başarı gösterdi

26 Ağustos, 2023 08:24 Güncelleme: 26 Ağustos, 2023 08:24 Ağrı’da iki lise, YKS’de büyük başarı gösterdi

Ağrı’da Merkez Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi ve Merkez Sosyal Bilimler Lisesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarıyla kentin gururu oldu.

Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi, kadrosu ve okul müdürü Abdullah Durmuş’un gayretleriyle Ağrı tarihinde eğitim alanında elde edilmiş en büyük başarılardan birine imza attı. Okuldan mezun olan 28 öğrenci tıp fakültesini kazanırken, onlarca öğrenci de eczacılık, diş hekimliği, mühendislik, hemşirelik ve öğretmenlik bölümlerine yerleşti.

Sosyal Bilimler Lisesi de okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerinin ortak çalışmasıyla YKS’de yüksek puanlar elde etti. Okul müdürü Adem Yıldız’ın girişimleriyle öğrencilerin eksik oldukları konularda birebir dersler verildi. Disiplinli ve yoğun bir çalışmanın neticesinde hukuk, öğretmenlik, hemşirelik ve psikoloji gibi güzide bölümlere yerleşen öğrenciler, okullarını ve kentlerini onurlandırdı. Sosyal Bilimler Lisesi’nden bu yıl hukuk bölümüne 15, öğretmenlik bölümlerine ise 21 öğrenci gönderildi.

Türkiye’nin en prestijli okullarından olan Ankara Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültelerini kazanan öğrenciler hem Sosyal Bilimler Lisesi’nin hem de Ağrı’nın gurur kaynağı oldu.

Her iki okulun başarıları, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da takdir edildi.


Yorum Ekle