SON DAKİKA

Ağrı’da güvenlik görevlilerine KAAN eğitimi

30 Eylül, 2023 06:48 Güncelleme: 30 Eylül, 2023 06:48 Ağrı’da güvenlik görevlilerine KAAN eğitimi

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan 170 güvenlik görevlisine, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) eğitimi verilmeye başlandı.

İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimde, güvenlik görevlilerine kolluk kuvvetleri ile özel güvenlik birimleri arasındaki işbirliğinin önemi ve güvenlik tedbirleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Eğitimin amacının, güvenlik görevlilerinin işlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak olduğu belirtildi. Eğitim sonucunda güvenlik görevlilerinin iş performanslarının artacağı ve gençlik ve spor tesislerinin güvenliğinin sağlanmasına katkı sunacakları ifade edildi.

2 gün sürecek olan eğitime katılan güvenlik görevlileri, sertifika almaya hak kazanacak. Eğitime; Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Cemil Budak, Özel Güvenlik Şube Müdürü Sevgi Zedef , Yurt İdare İşletme Şube Müdürü Gökmen Aslankılıç, Personel Şube Müdürü Gözde Kılıç da katıldı.

Yorum Ekle