SON DAKİKA

Ağrı'da Göçmen Kaçakçılarına İzin Yok

28 Nisan, 2023 04:40 Güncelleme: 28 Nisan, 2023 04:40 Ağrı'da Göçmen Kaçakçılarına İzin Yok

Ağrı Valiliği İl Göç İdaresi ve güvenlik birimleri tarafından göçmen kaçakçılarına geçit verilmeyen çalışmalar devam ediyor.

Ülkemiz sınırlarına yönelik düzensiz göç hareketlerinin engellenmesi ve göçmen kaçakçılarının tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmaların 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüldüğü gözlenmekte.

Ülke Sınırlarında en üst düzeyde alınan tedbirler sayesinde Ağrı’daki güvenlik birimleri tarafından; Son bir haftada “273 düzensiz göçmenin”, yılbaşından bu yana ise “12.337 düzensiz göçmenin” Ağrı üzerinden ülkemize girişi engellendi. 

Ayrıca sınırlardaki göç baskısına karşı etkin bir şekilde mücadele edilmekte.

Edinilen bilgilere göre 2023 yılının başından bu yana yapılan operasyonlarda, “2011 düzensiz göçmen” ve göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen “78 organizatör” yakalanmış, haklarında yasal işlem yapılan organizatörlerden “22 şahıs”

tutuklanarak cezaevine gönderildi. Göçmen kaçakçılığında kullanıldığı tespit edilen “29 araca” da el konuldu.

Tüm bunlarla birlikte yakalanan düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilme işlemleri ise aralıksız sürdürülmekte. 

Yılbaşından bu yana toplam “1280 düzensiz göçmen” sınır dışı edilmiş olup “1121 yabancının” sınır dışı işlemleri devam etmektedir. 

Düzensiz göçle mücadele ve göçmen kaçakçılığı suçuna iştirak eden veya organize eden kişi ve yapıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmaları kararlılıkla devam edeceği açıklandı.

Yorum Ekle