SON DAKİKA

Ağrı’da Gazzelilere hayır panayırı

21 Aralık, 2023 14:14 Güncelleme: 21 Aralık, 2023 14:14 Ağrı’da Gazzelilere hayır panayırı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Ağrı’da İsrail’in saldırısı altındaki Gazzelilere destek olmak için düzenlenen yardım panayırını ziyaret etti. Duman, hayır panayırından elde edilen gelirin tamamının Filistin’deki halka ulaştırılacağını söyledi.

MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, beraberinde Daire Başkanı Ahmet Tarık Çakır, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İshak Hasanoğlu ve Edip Erdoğan ile birlikte il merkezindeki Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan Naci Gökçe Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda öğretmen ve öğrenciler tarafından evlerinde hazırladıkları yöresel ürünler, yiyecek ve içeceklerin satışa sunulduğu yardım hayır panayırını gezdi. Hayır panayırı hakkında okul yöneticileri ve öğrencilerden bilgi alan Duman, İsrail’in Gazze’de sivil, hasta, yaşlı, çocuk, kadın ayrımı yapmadan katliam yaptığını belirtti. Duman, “Bu hayır panayırından elde edilen gelirin tamamı Filistin’deki kardeşlerimize ulaştırılacak. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız. Onların acılarını paylaşıyoruz. İsrail’in insanlık dışı saldırılarını kınıyoruz.” dedi.

Duman, daha sonra lisede incelemelerde bulundu ve okul yöneticilerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Duman, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in bizzat başlattığı ‘Öğretmenlerle Buluşması’ kapsamında öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi ve istek ve taleplerini dinledi. Duman, ayrıca hayırsever Volkan Atik tarafından babası İsmail Atik adına yaptırılan ve yapımı tamamlanan 16 sınıflı ilkokulu da ziyaret etti. Duman, okulun tüm bölümlerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Yorum Ekle